Новини

 • Фестиваль

  19.09.2017

  Сьогодні колектив театру повернувся з міста Тернопіль, де в рамках фестивалю "Тернопільські театральні вечори. Дебют" (голова журі –  Народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Федір Стригун) було показано виставу "Любов до скону" Альдо Ніколаї в постановці Дмитра Мельничука, котра отримала схвальні відгуки і публіки, і журі фестивалю.

 • Робота триває

  06.07.2017

  Після завершення 77-го театрального сезону колектив театру приступив до постановки відразу двох п'єс: 20 червня - "Енеїда" Івана Котляревського (режисер-постановник - Ярослав Ілляшенко, художник-постановник - Ірина Попандопуло), 4 липня - "Різдвяна ніч" Михайла Ілляшенка за повістю Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом" та п'єсою Михайла Старицького "Різдвяна ніч" (режисер-постановник - заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко, художник-постановник - Богдана Бочкай), прем'єри яких плануються уже з початком нового сезону. 

 • 400-та вистава

  11.12.2016

  Сьгодні, 11 грудня о 12.00 годині відбудеться 400-та вистава - мюзикл для дітей на дві дії "День народження кота Леопольда".
  Постановку цієї казки було здійснено дуже давно, ще коли Ваші тато і мама, як і Ви зараз, були маленькими. 28 грудня далекого уже 1986 року режисер Володимир Сурков зробив маленьким глядачам великий сюрприз, подарувавши до Новорічних Свят, хоч і не Новорічну, проте добру, повчальну, цікаву історію про Котика, який зовсім не вміє сердитися, його Бабусю і двох розбишак Мишенят. В 2005 році народний артист України Олександр Якимчук поновив виставу, надавши їй другого життя. А написав її для Вас Олександр Хайт.

  Режисер-постановник - Володимир Сурков

  Художник-постановник - Григорій Шкуренко

  Помічник режисера - Ольга Шульга

 • ГАСТРОЛІ

  01.12.2016

  Сьогодні колектив театру відїжджає до Івано-Франківська, де в приміщенні Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка 2 грудня о 12.00 годині буде показано мюзикл для дітей на дві діїї "День народження кота Леопольда" О.Хайта в постановці режисера Володимира Суркова, а о 18.00 годині того ж дня - трагікомедію на дві дії "Дитина в дарунок" Мирона Лисака в постановці режисера Сергія Кузика.

 • Фестиваль

  31.10.2016

  Сьогодні, в рамках фестивалю "Золоті оплески Буковини 2016", що проходить у місці Чернівці буде показано виставу "Любов до скону" Альдо Ніколаї в постановці режисера Дмитра Мельничука, художник-постановник - Богдана Бочкай. 

 • І знову - фестиваль

  25.09.2016

  Сьогодні колектив театру вирушив до міста Тернопіль, де в рамках фестивалю "Тернопільські театральні вечори. Дебют" буде показано виставу "З любов'ю ... Оскар" за новелою Еріка-Емануїла Шмітта "Оскар і Рожева пані" в постановці режисера Дмитра Мельничука, художник-постановник - Богдана Бочкай.

 • Фестиваль в Коломиї

  10.09.2016

  Сьогодні колектив театру повертається із міста Коломия, де в рамках фестивалю "Коломийські представлення" на сцені Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича було показано виставу "Любов до скону" Альдо Ніколаї в постановці режисера Дмитра Мельничука, художник-сценограф - заслужений діяч мистецтв України Мар'ян Савіцький, художник з костюмів - Богдана Бочкай, балетмейстер - заслужений діяч мистецтв України Володимир Замлинний. http://teatr.kolomyya.org/news/item/58260

 • Нова публікація

  15.04.2016

  У сьогоднішньому номері газети "День" розміщена стаття театрознавця Ельвіри Загурської щодо нещодавніх гастролей театру до Києва, де, нагадаю, в приміщенні Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки були показані вистави "За двома зайцями" Михайла Старицького, Івана Нечуя-Левицького "На Кожум'яках" та "Приборкання норовливої" Вільяма Шекспіра.

 • Думка театрального критика (гастролі у Києві)

  12.04.2016

  Василь НЕВОЛОВ

   

  Забава-карнавал Петра Ластівки «Приборкання норовливої» за пєсою У.Шекспіра на сцені Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка

   У виставі волинян ми побачили винахідливу гру у стосунки, якої потребував сам обраний постановником Петром Ластівкою принцип комедії дель арте. І це цікаво, і цікаво не тільки режисеру, але й акторам.

  Цікаво. Бо дає можливість продемонструвати різнопланову, різностильову і різножанрову спрямованість театру. Фахову підготовленість театральної трупи до виконання сценічних завдань різного ступеню складності.

  У виставі волинян панує легка, ігрова атмосфера. А обов’язкові імпровізації карнавалу перетворились у виставі у винахідливі своєрідні зонги. Театр азартно намагається занурити в неї глядача.  У виставі є намагання режисера використати багато «родзинок» сучасного, сьогоденного, хоч інколи при цьому  смак його часом підводить, як, втім, і почуття міри…

  Відзначаючи, що вистава «Проборкання норовливої» вдало передає  ігрову атмосферу карнавалу,  слід зазначити, що інколи в цьому карнавальному вирі сценічна дія опиняється на грані «фолу», який не всім може смакувати і не всіма може бути однозначно схвалений (як, приміром, сцена з «оголенням» Петруччо і віртуозно розробленим режисером «смакуванням» його чоловічих принад та ряд інших), хоч при цьому і створюється піднесений настрій та атмосфера закоханості.

  Запропонований підхід розіграти шекспірівську комедію в традиціях комедії дель арте – це, на мій погляд, педагогічно вдалий використаний постановником прийом, вдалий для виховання трупи, бо це є чудова школа… Тут неодмінно потрібні темперамент, чітка дикція, володіння декламацією, голосом, диханням, хороша пам’ять, увага і винахідливість, миттєва реакція і багата фантазія, відмінна гнучкість тіла, акробатична спритність. Тут навіть пантоміма як мова рухів має виступати і виступає нарівні зі словом.

  Застосований прийом  «пересувного мандрівного театру» можна було б використати і у фіналі вистави, коли ці актори-мандрівники, відігравши виставу, вирушають у мандри далі… Це «закольцувало б» виставу, виправдало б застосований прийом. 

  Акторські роботи у виставі в більшості своїй підтведжують неабиякі потенційні можливості здібної трупи, хоча зі сценічною мовою (особливо у молоді) ще можна і треба продовжувати працювати. 

  Бажаю успіхів театру і буду радий новим зустрічам!

   

 • Стисло і розгорнуто про гастролі театру у Києві.

  08.04.2016

  Колективу прекрасного театру!


  Прийміть щирі поздоровлення з прекрасним показом на київській сцені. Саме така гра акторів, таке режисерське бачення роблять українську класику безсмертною. Думаю, кращих доказів, ніж щирий прийом київської публіки, розбалуваної гастролерами, і не треба.

  Ваш театр живий, пошуковий і самоцільний. Так складно зараз мати власне обличчя і тримати високу професійну планку, що про це варто говорити як про подвиг мистецького сумління.

  Від імені Київського відділення НСТД України, театру «Сузір’я»

  Ще раз вітаю вас з успіхом і бажаю подальших мистецьких перемог

  Олексій Кужельний.

   

  ПРО ГАСТРОЛІ ВОЛИНЯН

  З усіх останніх візитів волинян до Києва цей візит був особливим – два вечори несподіваного свята.

  Вразили «Зайці» Жанрова переорієнтація аж надто відомої комедії (весело, але не «ги-ги!») здавалася неймовірною авантюрою, бо це проти всіх законів нашого ремесла. Одначе, виявилось, що це таки можливо, і волиняни цю штангу таки підняли, причому з елегантною легкістю. А публіка правильно і точно відчитувала всі режисерські ходи й метафори, і це ще одне диво цієї вистави, бо було боязно, що в антракті половина людей розчаровано піде додому.

  Ні, не пішли! Я в другому акті все озирався на цю публіку – що воно за люди? В Києві таких розумних і толерантних ніби й нема - але ж ось на цій виставі вони були! Це може означати тільки одне: столична публіка скучила за автентичним українським театром. Вона втомилася від пишних імітацій сценічної псевдокласики  – а волиняни показали напівзабутий, простодушний, в чомусь трохи наївний, але на диво природний театр.

  Початок вистави (той епізод у Сірковій крамниці, де, як у музеї, повно  с  п  р  а  в  ж  н  і  х  речей, де люди мирно і по-домашньому п’ють чай) – чарівний епізод, подумалось навіть: Господи, вони ж могли б Чехова грати! І мимоволі хотілось, щоб ота ідилія тривала далі, нехай би навіть «Зайці» й не починалися, бо про «Зайців» ми все знаємо, бо кіно (на русском язикє) бачили, а отакого ніжного затишку на сцені давно не бачили. Втім, як виявилось, і «Зайців» - які вони тут - ми теж не бачили.

  І оця козацька шабля у фіналі – коли Прокіп Сірко раптом згадав, що він таки не міщанин-хамло, а, можливо, нащадок Івана Сірка або й когось шляхетнішого. І який справді шляхетний у цій ролі Анатолій Романюк. Взагалі актори в цьому спектаклі– це окрема тема, тут немає буквально жодної прохідної чи «невиграшної» ролі , навіть оті подружки Пронині, Настя і Наталка, які вже 130 літ нам подаються на один копил, не відрізниш, хто з них хто  – а тут їх нарешті можна було роздивитися кожну окремо. То що вже говорити про великі ролі! Краще про менші. От, приміром, Галя (Людмила Натанчук). Чогось уперше в житті захотілося , щоб у них з Голохвастовим все добре склалося. Тобто, все в цьому спектаклі – чудесно «неправильно».

  Наступного дня було «Приборкання норовливої». Давно не бачив, щоб артисти отак безбожно й відверто прикидалися шекспірівськими героями. Але при тім нікуди не пропадає враження живого театру. Як їм це вдається – невідомо. Це така суперечність, що не віриш сам собі. Думаєш: може, я їх просто встиг полюбити ще на вчорашньому спектаклі, а сьогодні люблю вже за звичкою? Але ж озираєшся  на публіку й бачиш, що ти зовсім не сам тут такий, кому вони подобаються.

  Чи ще побачимось? І чи буде все знову отак?

   Віталій Жежера, театральний критик.

  Київ.